Słowo o nas

Minerały są wspólnym tematem w naszej rodzinie od pokoleń.

Nasza rodzinna firma już dawno przerosła swoje regionalne początki i stała się globalnym graczem, czego dowodem są nasze lokalizacje w Zhengzhou (Chiny) i Aleksandrowie Łódzkim (Polska).
Zajmujemy się produkcją elektrokorundu białego i brązowego oraz innych produktów mineralnych do szerokiej gamy zastosowań. Produkujemy i uszlachetniamy ziarna ścierne oraz opracowujemy rozwiązania techniczne dla indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

 


Wszystko zaczęło się od firmy "Westerwerke-Fabriken hochfeuerfester Erzeugnisse", którą Jean Wester założył w Spich w 1909 roku. W latach 60. rodzina przeniosła siedzibę firmy do obecnej lokalizacji w Alfter-Witterschlick, aby poświęcić się wydobyciu gliny. Wysokiej jakości niebieska glina wydobywana tam na głębokości do 45 metrów pod ziemią była poszukiwanym surowcem do wykładania wielkich pieców i pieców koksowniczych dobrze prosperującego przemysłu stalowego.

1900 - 1960

1909 Założenie Westerwerke - fabryki produktów wysoce ogniotrwałych w Spichlerzu przez Jean Wester.
1961 Westerwerke rozpoczyna wydobycie gliny w Alfter-Witterschlick jako Wester Tonbergbau, zarządzane przez Hans Wester.

1970-1980

1975 Harald Wester i jego brat Arndt założyli firmę Wester Mineralien.
1979 Firma opracowuje proces recyklingu w celu przygotowania materiałów ściernych.

W latach 70-tych dodano światowy handel surowcami dla przemysłu materiałów ogniotrwałych, a także ponowne przetwarzanie materiałów ściernych zgodnie z innowacyjnym procesem opracowanym przez Haralda Westera.

Od lat 80-tych firma koncentruje się na handlu wysokiej jakości korundem i węglikiem krzemu, a także na ich przygotowaniu i rafinacji.


1990 - 2000

1990 W Chinach, w mieście Zhengzhou, powstaje zakład.
1994 Założenie spółki zależnej Polmineral Sp. z o.o.
1998 Utworzenie spółki zależnej w Republice Południowej Afryki (Wester Minerals SA (Pty) Ltd). Została ona sprzedana w 2020 roku.

2000 - Obecnie

2005 Wester Tonbergbau KG produkuje mikroziarna, które spełniają wymagania przemysłu farb, laminatów i powierzchni.
2009 Firma obchodzi 100-lecie istnienia.

W 2005 r. firma Wester opracowała proces produkcji mikroziaren, które spełniają nawet wysokie wymagania producentów powłok powierzchniowych i są stosowane w powłokach i laminatach.

W przemyśle materiałów ogniotrwałych i ściernych korund jest w dużej mierze stosowany jako znormalizowany produkt masowy. Z drugiej strony, jego zastosowanie w powierzchniach organicznych, którym nadaje wysoką odporność na ścieranie i zarysowania, wymaga bardzo specjalnych wykończeń, które muszą dokładnie spełniać wymagania odpowiednich producentów.


Wir sind vernetzt

Wiedza + { Interesujące fakty Publikacje Aktualności